نکات حائز اهمیت در تمدید قرارداد اجاره

نکات حائز اهمیت در تمدید قرارداد اجاره

 

یکی از مواردی که در بخش اجاره ملک مطرح است، تمدید قرارداد اجاره است. زمانی‌که مهلت قرارداد اجاره تمام می‌‎‌شود، دو حالت متصور است. مستاجر ملک را تخلیه می‌کند یا با موجر به توافق می‎‌رسند مدت بیشتری در مورد اجاره بماند که به آن تمدید اجاره‌نامه می‌گویند.

 

نکات حائز اهمیت در تمدید قرارداد اجاره

1. تمدید قرارداد اجراه حتما باید کتبی باشد و نامناسب‎‌ترین روش تمدید، تمدید شفاهی و بیانی بین مالک و مستاجر است. زیرا در صورت بروز اختلاف طرف‌های قرارداد از نظر اثبات توافقاتی که بین خود رد و بدل کرده‌اند دچار مشکل می‌شوند.

2. برای تمدید قرارداد، باید شروط یا تغییراتی در آن صورت گیرد و کلیه شرایط و تغییرات جدید به‌طور دقیق و با جزئیات در اجاره‌نامه جدید درج شود.

مشاوره حقوقی

3. در زمان تمدید اجاره، افرادی به عنوان شاهد حضور داشته باشند و در مواردی که لازم است تحت عنوان شاهد قرارداد اجاره را امضا کنند. این اقدام به این دلیل است که اگر اختلاف و دعوایی بین موجر و مستاجر رخ داد، شهود در مراجع قانونی حاضر و شهادت بدهند.

4. افراد برای تنظیم قرارداد اجاره جدید یا تمدید آن از متن‎‌های آماده در اینترنت استفاده نکنند و این کار را به وکیل متخصص محول کنند تا با توجه به شرایط واقعی هر دو طرف قرارداد، یک قرارداد اجاره‌ای صحیح تنظیم کنند.

 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

قاسم نجفی بابادی

2420 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات پرفروش